הפרדוקס

ריאליטי יש רק במציאות

Posted by: adm@n on: 29 ביוני 2009

הקשבתי היום בעניין להרצאות בפאנל הראשון בכנס ריאליטי ואינטרנט של עמותת אשנב. להפתעתי הייתה שם הסכמה על כך שריאליטי אמיתי קיים רק באינטרנט ולא בטלוויזיה. אני לא מסכימה בכלל, בעיקר בגלל שבאינטרנט המציאות יכולה להיות מעוותת ויש גם לא מעט אנשים באינטרנט שמאוד לא מחוברים למציאות.
אחת ההרצאות כללה סיקור נרחב על הריאליטי האינטרנטי של משפחת לנדנברג ושל מורן לביא היבאזזית ונזכרתי בנושא שעלה השבוע אצל סטיב רובל שכתב עד לא מזמן את הבלוג הסופר-חשוב Micro Persuasion, אבל החל מהשבוע סגר את הבלוג (יותר נכון, החליף אותו) ועבר למודל שנקרא Lifestraming.
בלוגינג זה כבר מיושן, הוא טוען, היום אנחנו כבר חיים ברשת ב-Flow ו-Lifestraming מתאים ל-Flow.

Lifestream היא משפחה של כלים שמאפשרת להציג את רצף הפעילויות של משתמש באינטרנט. אני למשל כותבת כל היום בבלוג, בטוויטר, בפייסבוק, שומרת סימניות בדלישס ועוד ועוד. עמוד Lifestream הוא עמוד שמרכז קישורים לכל הפעילויות במקום אחד. כלי אחד שעושה זאת לדוגמה הוא Friendfeed – כך נראה ה-Friendfeed שלי, וכל אחד יכול ליצור לו Friendfeed משלו בהרשמה פשוטה.

סטיב רובל עשה את השינוי ועבר למודל Lifestream וכשסטיב רובל אומר משהו (ועוד בסדרת פוסטים שכזו), תסמכו עליו שהוא הסנונית הראשונה המבשרת על שינוי גדול שכנראה בשלב כלשהו ירעיד בלוגוספירות או לפחות ישנה אותן.

יש היום כלים שונים ליצירת Lifestram אישי – Mashable סקרו בזמנו מספר כלים, סטיב רובל משתמש ב-Posterous.com (שתומך בעברית, בדקתי), ולמי שרוצה להתעמק בנושא אפשר גם לקרוא הרבה יותר ב-למרבה האירוניה- בלוג שעוסק בלייפסטרימינג. השאלה הגדולה והחשובה היא האם נראה Killer App שירכז לנו את הלייפסטרימינג, ואיך קהילת וורדפרס או אוטומטיק יאמצו את הטרנד לחיקם? נחיה ונראה.

3 Responses to "ריאליטי יש רק במציאות"

זה נשמע לי סיוט, באמת. כפי שכתבתי כאן (http://www.eilam.org/?p=203) הגהנום הוא הזולת.

הז נשמע בעיקר מעייף, אבל ניראה איך זה.

לא הייתי שם את כל הביצים בסל אחד :) במיוחד לא באתרים חדשים. היום הם כאן מחר לא.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • תומר: שלום שלום. את באה לפה הרבה?
  • גברת וורדפרס: שלום, זו תגובה.כדי למחוק תגובות, צריך רק להיכנס למערכת ולהציג את התגובות של הפוס
  • תומר: כשאני טס לחו"ל אני מוודא מראש שיהיה אינטרנט במקום בו אני אשהה (זה לא מסובך כשנמצאים