הפרדוקס

שלום עולם!

Posted by: adm@n on: 29 בפברואר 2012

ברוכים הבאים לוורדפרס. זה הפוסט הראשון; אפשר למחוק או לערוך אותו, ולהתחיל לכתוב.

סקירה – ראוטר אלחוטי בחו"ל – Webbing

Posted by: adm@n on: 18 במאי 2011

בתחילת החודש טסתי במסגרת העבודה ל-5 ימים בלונדון. עם הנחיתה וההתאקלמות הבנתי שהסמארטפון שלי מסרב בכל תוקף להתקבע על רשת סלולארית מקומית. אחרי יום וחצי ועשרות בקשות של נציגי התמיכה של פלאפון לכבות ולהדליק את המכשיר, הם נברו עוד קצת עמוק במוחם והגיעו למסקנה שהבעיה היא במכשיר שלי, ונדבר כשתחזרי לארץ. התקלה נסגרה. מעבר לתלונה הצרכנית, חשוב שתבינו את נקודת הפתיחה של הסקירה הזו – במשך חמישה ימים בלונדון הסתובבתי עם טלפון שאינו מסוגל לקבל או להוציא שיחות וסמסים.

מספר ימים לפני הטיסה, מבלי לדעת על התקלה שצפויה לי, החלטתי בהחלטה רגעית להזמין שירות שנחשפתי אליו לא מזמן – ראוטר סלולארי אלחוטי בשם WebbingSpot. המליצו לי לא להסתמך על כמויות או איכות נקודות ה-wifi ברחבי לונדון. בדיעבד הסתבר לי שמדובר היה על החלטה נכונה מפני שבזכות הראוטר הייתי מסוגלת לתקשר עם העולם באמצעות האינטרנט. אציין שפניתי לחברה בבקשה לקבל את המוצר לסקירה, והם בתמורה החליטו להעניק לי אותו בהנחה. ועכשיו, לסקירה:

ההבטחה

באתר האינטרנט שלה מבטיחה החברה ראוטר סלולארי להשכרה על פי מחירון fixed, עם מכסת גלישה מכובדת ( 300 MB ליום). הראוטר מגיע עם שליח למזמין באמצעות שליח עם סים מקומי של מדינת היעד ואמור לאפשר גלישה פשוטה וזולה ביחס למחירים המופרעים של חברות הסלולאר. הראוטר יכול לשמש עד חמישה מכשירים בו זמנית ללא התקנה מיוחדת של תוכנה או חומרה.

בחרתי בראוטר שמציעה החברה ולא ב-netstick מפני שנסעתי עם לפטופ + סמארטפון, והיה לי חשוב כמובן שגם הסמארטפון ישמש לי לגלישה.

הזמנה ומשלוח

את ההזמנה מבצעים על פי תאריכי הטיסה באתר החברה. התשלום מבוצע באמצעות כרטיס אשראי ונתבקשתי לשלם 50 ₪ נוספים עבור משלוח עד הבית באמצעות שליח (משלוח + איסוף על ידי שליח עם החזרה לארץ).

תכולת הערכה

השליח מביא איתו קופסת פלסטיק ממותגת, קשיחה וסגורה היטב. היא מכילה את הראוטר (המכיל מבעוד מועד את הסים המקומי של מדינת היעד), כבל USB להטענה, חוברת הפעלה קצרה וחיבור לשקע קיר (מומלץ כמובן להצטייד מראש במתאם חשמלי של המדינה אליה אתם טסים – את המתאם החברה לא מספקת) .

הפעלה ראשונית ותפעול

תפעול הראוטר מסתכם בלחצן POWER יחיד המאפשר הדלקה וכיבוי. נוריות חיווי מציינות את סטטוס הפעילות – מצב סוללה, קליטת רשת סלולרית ושידור אלחוטי. נדרשות לראוטר כ-30 עד 40 שניות להידלק, להתחבר לרשת הסלולרית ולהתחיל לשדר. לא נתקלתי בבעיות קליטה מיוחדות מלבד בזמן נסיעה ברכבת התחתית.

הרשת האלחוטית שהמכשיר מייצר מוגנת באמצעות סיסמה. את ה-SSID (שם הרשת האלחוטית) והסיסמה שלה ניתן למצוא על מדבקה קשיחה בגב הראוטר. זה יופי של פתרון מפני שכך לא צריך לשנן סיסמאות או להיאבק עם קונפיגורציות מיותרות. Read the rest of this entry »

 

הערה קטנה – הלינקים בפוסט מכילים קודי referrals. אם זה מפריע לכם חפשו את האתרים וגשו אליהם באמצעות גוגל.

 

האתרים השונים של קבוצת Envato (אולי אתם מכירים את אתר תבניות הפרימיום המעולה ThemeForest שלהם) מציעה תבניות פלאש לעמודי פייסבוק, תוספי וורדפרס ופיצ'רים נוספים לוורדפרס וטוויטר במחירים זולים וסבירים.

הנה כמה דברים מעניינים שמצאתי שכנראה יעניינו גם אתכם:

תבניות פלאש (באנגלית) לעמודי נחיתה בפייסבוק
בצעו חיפוש של המילה Facebook באתר ActiveDen ותוכלו לרכוש תבניות פלאש חכמות שישמשו אתכם לעמודי נחיתה מצויינים לפייסבוק. חלקם כבר מעודכנים ל-iframe וחלקם עדיין ב-FBML. Read the rest of this entry »

התפתחות: מרכזי השירות והתמיכה הטכנית של ויזה כאל לא עובדים בפורים, בזמן ששאר העולם כן. לכן, לא היה מי שיעזור לי.

רכשתי את הכרטיס במקום אחר בהפרש של 40 יורו, לא פחות ולא יותר.

____________________________________________________________

יש לי כרטיס אשראי של ויזה, אשר ניתן לעקוב אחריו בנוחות באמצעות אתר האינטרנט של ויזה. אבל יש לי בעיה רצינית עם ויזה כאל כבר מספר שנים והיום נתקלתי בתוצאה הכי מרגיזה של הראשים הכנראה לא מאוד מבריקים במחלקת האינטרנט אבטחת המידע:

1. ויזה כאל מכריחים אותי לטמטם את הסיסמאות שלי – בימים אלו, כמעט כל אתר אינטרנט תקין מעודד אותך לקבוע לעצמך סיסמת login מסובכת אך זכירה. זה בכל זאת הא'-ב' של אבטחת מידע אישי באינטרנט. אבל ויזה בשלהם כבר מספר שנים – לא מאפשרים לצרף תווים כמו &*^ וכו' כדי לסבך את הסיסמה שעלולה לאפשר לכל אחד שליטה מוחלטת על כרטיס האשראי שלי – לא, הם דורשים סיסמה הכוללת אותיות באנגלית ומספרים בלבד. נוסיף לכך את העובדה שהם מגבילים את אורך הסיסמה ל-8 תווים וכל גיק ממוצע כמוני מיד ירגיש שהוא מנהל את הכספים שלו בכספת חצי פתוחה.
Read the rest of this entry »

שני תוספי וורדפרס מצויינים שנתקלתי בהם לאחרונה פתרו לי שתי בעיות ב"פורטל" של פרוייקט כלשהו:

- Easy Comment Uploads מאפשר לכל משתמש, גם אם אינו רשום כלל לבלוג, לצרף קבצים לתגובות שהוא מפרסם. לא מדובר רק על קבצי תמונות, אלא גם קבצים מסוגים שונים כמו PPT, XLS וכו'. מכיוון שאני לא מומחית אבטחה, לא הייתי מאפשרת את האופציה הזו בבלוג רגיל ופתוח, אך אני בטוחה שמי שזקוק לאופציה הזו ישמח לדעת שהיא קיימת.

- CSV User Import – השם מתאר להפליא. מאפשר לכם לייצר קובץ CSV על פי פורמט פשוט באקסל, ואז לעלות בקלות ומהירות את הקובץ והתוסף מייצר את היוזרים. חשוב לציין שהתוסף לא שולח למיילים של היוזרים החדשים הודעה על כך. אזהרה קלה: בעמוד התוסף באתר וורדפרס 2 משתמשים העידו שבגרסאות האחרונות של וורדפרס התוסף לא עובד, אז כדי שלא יהיו פדיחות גבו את מסד הנתונים שלכם לפני שאתם מריצים את התוסף.

אם אתם קוראים את האתר הזה, אני לא צריכה לספר לכם על החרדות של רובנו מהגישה שיש לפייסבוק ולמפתחי אפליקציות בפייסבוק לנתונים שלנו. מצד שני, יש לנו עדיין יכולת שליטה מסויימת על הנתונים שאנחנו מוסרים. אם אישרתם אי פעם אפליקציה בתוך פייסבוק או אפליקציה של פייסבוק באתר חיצוניים, למעשה סיפקתם לה אישור גישה לכל החיים למידע האישי שלכם בפרופיל. לכו תדעו מי שולט באפליקציות האלה עכשיו וכיצד הוא משתמש בהן עכשיו. גם אם הכל תקין, אין סיבה להמשיך לאפשר גישה לאפליקציות אשר מזמן לא משרתות אתכם.

 

הנה טיפ קטן על פעולה פשוטה ומהירה שכדאי לעשות מדי פעם: סקרו את רשימת האפליקציות שהתקנתם בעבר, או נתתם להן הרשאות גישה לנתוני הפרופיל שלכם, ומחקו אותן. מחיקת האפליקציה תמחק גם את הגישה שלה לנתונים האישיים שלכם. Read the rest of this entry »

Microsoft WebMatrix היא פלטפורמת הפיתוח המייקרוסופטית ל-web שאימצה בחום לאחרונה מערכות קוד פתוח רבות, וביניהן וורדפרס. זו לא פעם ראשונה שאני מופתעת מכך שמייקרוסופט עושים משהו טוב שקשור לבלוגים – כבר ב-2006 (2006?!)  הופתעתי לטובה מ-Windows Live Writer, שבעיניי הוא עדיין כלי הפרסום הנוח והטוב ביותר שנתקלתי בו עד כה.
לפני כחודשיים נפגשתי עם גיא בורשטיין ממיקרוסופט שהציג לי את היתרונות של פיתוח אתר וורדפרס חדש באמצעות WebMatrix. עבורי היתרון הגדול ביותר היה הממשק ה-Visual Studio-י שמקבל על ניהול הפיתוח ו"המשחקים" עם התקנת וורדפרס מקומית, וכן התמיכה שמציעה מייקרוסופט לא רק על ידי שילוב התקנת הוורדפרס בגלריית האפליקציות הזמינות, אלא ספציפית את וורדפרס בעברית.

החסרון היחיד בעיניי הוא העובדה שהתוכנה מאפשרת ליצור ולערוך התקנות וורדפרס חדשות, אך לא "להוריד" התקנות קיימות ולעבוד איתן. בימים הקרובים אעשה ניסיון להעביר את ה"פיתוח" (אם אפשר לקרוא לזה כך) שלי על וורדפרס, אשמח לעדכן אתכם בהמשך.

בינתיים הסקרנים שביניכם יכולים להיעזר במדריך הנפלא של רן בר זיק לוורדפרס על Microsoft Webmatrix.

התפוח הרקוב

Posted by: adm@n on: 7 בנובמבר 2009

Money (That's What I Want)

השבוע נתקלתי (דווקא בגלובס לסטודנטים, מכל המקומות) בכתבה שהיללה את יכולת המותג הוותיק של הביטלס לשמור באדיקות על איכותו. אנשי חברת Apple Corps בשיתוף עם פול מקרטני, רינגו סטאר ומנהלי עזבונותיהם של לנון והאריסון מחזיקים את הזכויות על המותג הזה כל כך קרוב לליבם, ומצליחים לשמור עליו איכותי ורווחי בכל דרך אפשרית 40 שנה אחרי התפרקות הלהקה.

ה-09.09.09 הוכרז כיום חג למעריצי הביטלס ברחבי העולם. The Beatles : Rock Band, משחק מגניב מבראנז'ת Guitar Hero יצא לעולם, ויחד איתו גם הקטלוג השלם של הלהקה לאחר שעבר רה-מאסטרינג, דבר שלא נעשה לפני כן, במעבר לקלטות ודיסקים בעשורים האחרונים. הצלילים אמורים להיות כל כך נקיים וחדים שאפשר לשמוע את לנון מגרד מאחורי האוזן או משהו כזה.
אוקיי, נניח. תמסטרו מחדש כמה שתרצו, אובלדי אובלדה הוא עדיין חרא שיר. אבל זו לא הנקודה.

כל זה מרגש מאוד למעריצה כמוני, אבל צורם לי אישית. מדובר על מכונת כסף שמסתמכת על שוק שאינו נעלם ומנצלת אותו, לפעמים בציניות, עד תום. הקטלוג של הביטלס הוא קטלוג סופי, גמור וידוע מראש; אמנם זכינו במהלך השנים לכמה תגליות חדשות (ולא תמיד מוצלחות), אבל כל פרסום מחדש של אותם השירים הוא בדיוק זה- אותם שירים עם שינויים קטנים, והמעריצים משלמים בלי לחשוב פעמיים על מוצר זהה לחלוטין. הכסף ממשיך לזרום מלווה בגעגועים להיפים, ואפל רואים כי טוב, ואתמול קראתי שהקטלוג המעודכן של הלהקה שנמכר כרגע באמזון תמורת 153 פאונד, ימכר בקרוב על גבי דיסק-און-בצורת תפוח ויעלה 200 פאונד. והמעריצים? ירוצו לקנות. Read the rest of this entry »

ריאליטי יש רק במציאות

Posted by: adm@n on: 29 ביוני 2009

הקשבתי היום בעניין להרצאות בפאנל הראשון בכנס ריאליטי ואינטרנט של עמותת אשנב. להפתעתי הייתה שם הסכמה על כך שריאליטי אמיתי קיים רק באינטרנט ולא בטלוויזיה. אני לא מסכימה בכלל, בעיקר בגלל שבאינטרנט המציאות יכולה להיות מעוותת ויש גם לא מעט אנשים באינטרנט שמאוד לא מחוברים למציאות.
אחת ההרצאות כללה סיקור נרחב על הריאליטי האינטרנטי של משפחת לנדנברג ושל מורן לביא היבאזזית ונזכרתי בנושא שעלה השבוע אצל סטיב רובל שכתב עד לא מזמן את הבלוג הסופר-חשוב Micro Persuasion, אבל החל מהשבוע סגר את הבלוג (יותר נכון, החליף אותו) ועבר למודל שנקרא Lifestraming.
בלוגינג זה כבר מיושן, הוא טוען, היום אנחנו כבר חיים ברשת ב-Flow ו-Lifestraming מתאים ל-Flow.

Read the rest of this entry »

המשימה : פרודוקטיביות

Posted by: adm@n on: 25 ביוני 2009

פוסט אורח ראשון בפרדוקס (!) מאת אלון

השבוע ניסחתי את חוק אלון. החוק אומר כי "בכל רגע נתון אין זה יתכן מבחינה פיזיקלית שסביבת העבודה של אלון תהיה מסודרת". וניסיתי, באמת שניסיתי. מיינתי מספרי טלפון, מיינתי פתקיות פוסט-איט שהיו דבוקות לקיר, לקיבורד, למסך ומה לא, דיללתי דפים שעליהם רשימות לקוניות של פעילויות שעליי לעשות. הבעיה בצורה שבה אני עושה סדר היא שאני מתחיל ברוח טובה, אבל מהר מאוד פעילות הסידור הופכת להעברה מאסיבית של פריטים לקופסאות ולמגירות. כתבה מעניינת שהדפסתי אבל אין לי זמן לקרוא? לקופסא. מכתב ממשרד התחבורה שקורא לי לחדש רישיון? לקופסא. וכך הלאה, "מתמיינת" לי סביבת העבודה אל תוך קופסאות שנערמות אחת על השנייה. מדי פעם, כשהסטטוס הקופסאי קשה מנשוא ואי אפשר יותר עם מגדלי הקופסאות, אני מחליט שהגיע הזמן לשנס מותניים ולעשות מעשה. אני פותח את הקופסאות, עורם את תכולתן, ובאקט נחוש והחלטתי מעביר את כל הפרטים לקופסא אחת גדולה. פתרתי את הבעיה. Read the rest of this entry »


  • תומר: שלום שלום. את באה לפה הרבה?
  • גברת וורדפרס: שלום, זו תגובה.כדי למחוק תגובות, צריך רק להיכנס למערכת ולהציג את התגובות של הפוס
  • תומר: כשאני טס לחו"ל אני מוודא מראש שיהיה אינטרנט במקום בו אני אשהה (זה לא מסובך כשנמצאים